Krwawe srebrniki w mojej biblioteczce
Mieszkający wraz z córką w urokliwej miejscowości na Suwalszczyźnie informatyk Jacek Posadowski podejmuje kolejne śledztwo, gdy w nieodległym klasztorze niespodziewanie umiera znany mu zakonnik. Z pozoru oczywista sprawa szybko się komplikuje. Mnisi, którzy należą do wymierającego zakonu, zdają się skrywać jakieś tajemnice. W tle pojawiają się przemytnicy, tajemnicza organizacja lewicowych radykałów i polityczne intrygi w bezwzględnej walce o władzę. Gra okazuje się toczyć o znacznie wyższą stawkę, niż to się mogło z początku wydawać, a kolejne tropy prowadzą do miejsc i czasów bardzo odległych od współczesnej Suwalszczyzny. Jaki jest związek między śmiercią zakonnika, nieznanym obrazem autorstwa słynnego współczesnego malarza oraz starożytnym flakonikiem? Co łączy najsłynniejszą zdradę w historii z zagubionym na suwalskiej prowincji klasztorem? Czy uda się rozwikłać zagadki - zarówno te współczesne, jak i dotyczące ważnych dla milionów ludzi na całym świecie wydarzeń z przeszłości?
Kontynuacja "Szeptu węża" uniosła ciężar sukcesu pierwszej części i zdecydowanie zaprzecza teorii występowania klątwy drugiego tomu. Mówiąc wprost, warto było czekać prawie rok na "Krwawe srebrniki".
Muszę więc sięgnąć po pierwszy tom :-) . Miłego wieczoru :-) .
OdpowiedzUsuńByłam zaskoczona, że to jest druga część "Szeptu węża", bo nie ma na okładce żadnej informacji. Dowiedziałam się o tym z Twojej rozmowy z pisarzem, więc z pewnością będę chciała książkę przeczytać.
OdpowiedzUsuńBardzo ciekawy nabytek.
OdpowiedzUsuńGratuluję! Twoja biblioteka chyba nigdy nie przestanie rosnąć w siłę ;)
OdpowiedzUsuńBardzo lubię takie książki. Kiedy w akcji pojawia się zakon czy Kościół, zawsze tych tajemnic wydaje się być więcej.
OdpowiedzUsuńTo dobrze, że książki nie dotyczy klątwa :D Może w przyszłości zapoznam się z tym cyklem :)
OdpowiedzUsuńMuszę sprawdzić czy jest dostępna w bibliotece.
OdpowiedzUsuń