Z "Antarabhawy" Przemysława Szulgita cytatów kilka
Kontrowersyjny powrót polskiej powieści przemytniczej ponad osiemdziesiąt lat po „Kochanku Wielkiej Niedźwiedzicy” Sergiusza Piaseckiego. Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, epatująca groteską i bawiąca się literackimi konwencjami opowieść osadzona w azjatyckich realiach lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku.
Od jakiegoś czasu staram się was namówić do lektury "Antarabhawy". Poznaliście już fragment tej książki, moje wrażenia po jej lekturze, wywiad z autorem, a dzisiaj mam dla was garść ciekawych cytatów, jakie udało mi się wyłowić podczas zgłębiania losów polskich przemytników.
Od jakiegoś czasu staram się was namówić do lektury "Antarabhawy". Poznaliście już fragment tej książki, moje wrażenia po jej lekturze, wywiad z autorem, a dzisiaj mam dla was garść ciekawych cytatów, jakie udało mi się wyłowić podczas zgłębiania losów polskich przemytników.
„My, przewalacze, nie stanowimy zagrożenia dla systemu. My go tylko okradamy, ale nie stanowimy zagrożenia, najwyżej sami dla siebie…”.
"Strach potrafi zamarznąć jak płyn ze szpików kostnych, przez co konstrukcja szkieletu zaczyna drżeć. Strach potrafi być szambem podchodzącym do gardła, którego nie można wyrzygać, a co najwyżej wysrać, jeśli przestanie zalegać w żołądku, gdzie przybiera postać wysuszoną i sproszkowaną, rozmnażającą się przez pączkowanie talku, który rozdyma jamę brzuszną i sprawia, że ciało staje się ciężkie i najchętniej położyłoby się na ziemi przyleglej niż płaszczyzna. Strach jest najbardziej realną schizofrenią w najbardziej schizofrenicznych realiach".
"Granicę zawsze przekracza się dwa razy. W prawdziwym życiu może wystarcza jeden raz, ale co tutaj jest prawdziwe?".
"Żyjemy krótko i byle jak i chcemy zapewnić sobie jakieś ukojenie, choćby na chwilę. Jedni w tym najdoskonalszym spośród światów, drudzy, jak ja, w antarabhawie. Jedni robiąc coś „dobrego” dla swojego „teraz”; drudzy robiąc to, co ja, licząc na jakieś „kiedyś”, a jeszcze inni żrą pozostałych, by im samym było dobrze tu i zaraz".
"Sprawy z kobietami i biznes nie chodzą w parze, a przynajmniej nie powinny…".
"Każda rzecz jest warta tyle, ile ktoś jest gotów za nią zapłacić!".
"Świat jest bardzo, bardzo mały, jest ściśle ze sobą powiązany i bardzo, bardzo niebezpieczny. A wiedza i informacja są w tym świecie najpotężniejszą bronią".
"To nieprawda, że dobrych ludzi jest więcej. To nieprawda, że będzie ci dane to, o co prosisz. To nieprawda, że jesteś kowalem własnego losu. O twoim losie decydują drzwi, przed którymi los cię postawił, byś zaczął ku niemu iść".
Gorąco zachęcam was do przeczytania "Antarabhawy" Przemysława Szulgita. Lektura tej książki zapewni wam wiele wrażeń.
Wpis powstał w ramach współpracy z autorem
Cytaty na pewno jeszcze bardziej zachęcą do lektury te osoby, które ta książka zainteresowała.
OdpowiedzUsuńJa jestem zaintrygowany !
OdpowiedzUsuńKobiety i biznes... :)
OdpowiedzUsuńKsiążka z pewnością będzie wzbudzać zainteresowanie :)
OdpowiedzUsuń"Każda rzecz jest godna tyle ile jesteś w stanie za nią zapłacić" - ten cytat przemawia do mnie najbardziej. Pozostałe - szczerze mówiąc... Tak średnio.
OdpowiedzUsuńPiękne cytaty, intrygujące, więc i książka warta uwagi :)
OdpowiedzUsuńLubię książki, które dostarczają wielu wrażeń.
OdpowiedzUsuńciekawa, ciekawa pozycja!
OdpowiedzUsuńinteresująca pozycja:)
OdpowiedzUsuńKsiązka naprawdę wydaje się interesująca, z tego też względu zagłosowałam na nią w konkursie wiosennym prowadzonym przez Granice.pl :)
OdpowiedzUsuńCiekawe co oznacza ten tytuł?
OdpowiedzUsuńJestem coraz bardziej ciekawa tej książki.
OdpowiedzUsuńKsiążki jak narkotyk
"Każda rzecz jest warta tyle, ile ktoś jest gotów za nią zapłacić!" - jakie to prawdziwe. Tyle pięknych i prawdziwych cytatów. Jestem coraz mocniej zainteresowana tytułem.
OdpowiedzUsuńBardzo mądre cytaty.
OdpowiedzUsuńciekawa jest!
OdpowiedzUsuńKiedyś na pewno przeczytam :)
OdpowiedzUsuńPodobno ksiazki naprawdę uzalezniają, szkoda że ja tak mało czytam :D
OdpowiedzUsuńPodoba mi się t wydanie.
OdpowiedzUsuńPiękna okładka i ciekawe cytaty.
OdpowiedzUsuńbut you’ve definitely given me great one to look into! :)
OdpowiedzUsuńi miss you poems
Czuję się zainteresowana fabułą, ale i zauroczona okładką
OdpowiedzUsuńSama recenzja zachęciła mnie do sięgnięcia po tą książkę :)
OdpowiedzUsuń