Wydawnictwo MUZA w 2017 roku, czyli premiery, premiery, premiery!








Długo oczekiwana powieść Carlosa Ruiza Zafóna, eseje Harukiego Murakamiego, zaskakujący kryminał Pierre'a Lemaitre'a oraz fenomenalna „Cisza” Erlinga Kagge – tak zapowiada się rok 2017 w wydawnictwie Muza.

Hołd dla literatury: Nowy Zafón, autobiograficzne eseje Murakamiego

Haruki Murakami znany jest z unikania rozmów o życiu prywatnym. W nowych autobiograficznych esejach przerywa milczenie. „Zawód: powieściopisarz” to zbiór tekstów dotyczących literatury i kulis zawodu. Murakami dzieli się swoim doświadczeniami pisarza, wrażeniami z lektur, a także uchyla nieco rąbka tajemnicy o samym sobie. Premiera książki „Zawód: powieściopisarz” już w maju.

W tłumaczeniu jest również długo oczekiwana powieść „Labirynt duchów” Carlosa Ruiza Zafóna. Saga o Cmentarzu Zapomnianych Książek na stałe zapisała się w kanonie światowej literatury, a nowa powieść autora przynosi jej wielki finał. W „Labiryncie duchów” czytelnicy odnajdą rozwiązanie kilku tajemnic z poprzednich tomów. Nowa powieść autora to hołd złożony sztuce opowiadania, który na długo pozostanie w pamięci.



Kryminały: Antonio Manzini, Pierre Lemaitre

Zuchwały debiut – to najtrafniejsze określenie kryminału „Czarna trasa”. Jej autor, Antonio Manzini to wnikliwy obserwator ludzkiej natury, pisze z przewrotnym humorem i odrobiną ironii. Prezentuje nam porywającego bohatera, Rocco Schiavone, w fascynujący sposób łączącego w sobie południowe machismo, ekscentryzm i wrażliwość. „Rocco Schiavone jest nieprzyjemny, szorstki, brutalny… Okropny i cudowny” – pisze „Vogue”. Książka Manziniego, autora porównywanego do Andrei Camilleriego, Donny Leon, Henninga Mankella, trafi do rąk polskich czytelników już w lutym.


Miłośników mocnych historii ucieszy z pewnością nowy kryminał Pierre'a Lemaitre'a. Mrożące krew w żyłach zdarzenia, tylko na pozór pasujące do siebie fragmenty śmiertelnej układanki i zaskakujące rozwiązania – to niektóre cechy wyróżniające powieści autora. „Trzy dni i jedno życie” to pierwsza po uhonorowanej Nagrodą Goncourtów powieści historycznej książka Lemaitre'a, którą mistrz suspensu potwierdza po raz kolejny, że jak mało kto potrafi wzruszać czytelnika, jednocześnie zadając mu katusze. Premiera w drugiej połowie roku.


Fantastyczne Polki, niesamowici Polacy: Rogowski, Schrimmer


Jadwiga Smosarska, Tamara Wiszniewska, Lena Żelichowska – polskie przedwojenne gwiazdy ekranu były prawdziwymi celebrytkami: miały talent, urodę, bogactwo i uwielbienie tłumów. Po wojnie otrzymały wyrok, który skazał je na śmierć w zapomnieniu, tysiące kilometrów od ojczyzny. Jak przecierało się drogę do kariery filmowej w międzywojennej Polsce? Jaki pseudonim gwarantował sukces sceniczny i ekranowy? Gdzie należało się pokazywać? Grzegorz Rogowski przedstawia fascynującą opowieść o polskich przedwojennych diwach. „Skazane na zapomnienie. Polskie aktorki filmowe na emigracji” w księgarniach od 22 marca.

W docenionym przez czytelników cyklu ukaże się również książka „Wybitne polskie rodziny” Marcina K. Schirmera. To historie dziewięciu wybitnych rodów, m.in. Estreicherów, Kisielewskich i Lutosławskich, których dzieje sięgają XIX wieku. Premiera już we wrześniu.

Z dala od zgiełku: fenomenalna „Cisza” i „Rzecz o ptakach”

Czym jest cisza? Gdzie ją odnaleźć? Dlaczego w obecnych czasach jest ważniejsza niż kiedykolwiek dotąd? W świecie zagłuszonym telewizją, radiem, zanurzeni w internecie i smartfonach, nie potrafimy znaleźć spokoju, usłyszeć siebie, nie dostrzegamy, co jest w życiu ważne. Erling Kagge snuje przenikliwą opowieść o ciszy, na zewnątrz i wewnątrz nas. „Cisza”, książka o harmonii, szczęściu, byciu w zgodzie samemu ze sobą to światowy fenomen. W Polsce ukaże się w drugim kwartale.

Na oderwanie od codziennego zgiełku pozwoli również książka „Rzecz o ptakach” Noaha Stryckera (kwiecień). To książka o zachowaniu, zwyczajach, niezwykłej mądrości i szóstym zmyśle tych, często zadziwiających, stworzeń. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników natury.

Być szczęśliwym: „The Life-Changing Magic of Not Giving a F*ck” Sarah Knight i „Ile kosztuje uśmiech” Ulricha Schnabla

Jak przestać spędzać czas, którego się nie ma, robiąc rzeczy, których się nie chce z ludźmi, których się nie lubi? Sarah Knight, zainspirowana fenomenalną „Magią sprzątania” postanowiła uporządkować swoje otoczenie i... głowę. Efektem jest „The Life-Changing Magic of Not Giving a F*ck” – sarkastyczna książka, naszpikowana zabawnymi i do bólu prawdziwymi przykładami, które pozwolą poprawić komfort swojego życia. Premiera już w marcu.

Emocje to również temat, który podejmuje Ulrich Schnabel, autor bestsellerowej „Sztuki leniuchowania”. Książka „Ile kosztuje uśmiech?” to mapa krajobrazu uczuć, przez który codziennie wędrujemy. Unaocznia nam emocjonalne pułapki społeczeństwa konsumpcyjnego i świata, w którym reklama i media wzięły nasze emocje na celownik. Wyjawia tajemnicę długotrwałych związków i pokazuje sposoby, przy pomocy których można uniknąć emocjonalnego wyczerpania w pracy zawodowej.


Jedz na zdrowie: Sobczak, Sokołowska i dieta Smartfood

Beata Sokołowska zainspirowała tysiące Polaków do zmiany menu, a w konsekwencji stylu życia. I to na lepsze. Doskonałe samopoczucie, zdrowie i energia to efekt alkalicznego stylu życia. Tym razem autorka zaprosiła do współpracy psychodietetyka, Edytę Skorpuską, autorkę bloga Przy Zielonym Stole. Efektem jest książka „Alkaliczne gotowanie” – zbiór 70 przepisów na alkaliczne potrawy oraz informacji na temat dobrych nawyków i produktów, które powinny znaleźć się w każdej kuchni. Premiera już w kwietniu.

By wiedzieć, jak żyć zdrowo warto również sięgnąć po książkę „Dieta smartfood”. To połączenie włoskiej pasji do gotowania i nauki w służbie naszego zdrowa. Książka powstała pod patronatem Europejskiego Instytutu Onkologicznego. Przedstawia trzydzieści produktów żywnościowych powszechnie znanych, a przy tym szczególnych, które wchodząc w dialog z DNA, chronią ciało przed chorobami i uciszają geny starzenia. Ich jadanie jest smart, czyli mądre. Znaczenie tego odkrycia brzmi futurystycznie: odtąd każdy z nas, w trakcie codziennych posiłków, może zmienić swoje zapisane w genach przeznaczenie. Premiera w marcu.

Natomiast o tym, jak jeść, żeby być szczęśliwym, dowiemy się z nowej książki Mai Sobczak, autorki bestsellera „Qmam kasze” i bloga o tym samym tytule. Jej „Przepisy na szczęście” otwierają na nowe smaki, przekazują filozofię postrzegania współczesnej bezmięsnej, bezmlecznej i bezglutenowej diety jako podstawy dobrego samopoczucia. Uczą, jak przygotować najlepsze dla siebie potrawy na bazie naturalnych rodzimych składników z dodatkiem przypraw i warzyw z całego świata. Inspirują kuchnią, która w oczywisty sposób prowadzi do szczęścia. Książka trafi do rąk czytelników już w lutym.



Początek roku w wydawnictwie MUZA zapowiada się bardzo ciekawie. Zainteresowała was jakaś książka?

15 komentarzy:

  1. Czekam na Murakamiego i Zafóna, zwłaszcza Zafóna. :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Czekam na Murakamiego i Zafona :) <3

    OdpowiedzUsuń
  3. Smart food chętnie bym przygarnęła.

    OdpowiedzUsuń
  4. Podoba mi się to, co widzę :)

    OdpowiedzUsuń
  5. „Wybitne polskie rodziny” Marcina K. Schirmera mnie zainteresowała.

    OdpowiedzUsuń
  6. Dieta to będzie konieczna dla mnie niedługo, a jeszcze dodatkowo autorka ma moje imię i ... nazwisko :) Co prawda panieńskie, ale jednak :):):)

    OdpowiedzUsuń
  7. Może na coś się skuszę. ;D

    OdpowiedzUsuń
  8. Ciekawe tytuły w zapowiedziach :)

    OdpowiedzUsuń
  9. "Przepisy na szczęście" - sam tytuł kusi!

    OdpowiedzUsuń
  10. Ciekawa jestem debiutu „Czarna trasa”.

    OdpowiedzUsuń
  11. Zapowiada się świetnie, jestem przede wszystkim ciekawa nowego Zafona, ale Lemaitre czy Manzini też kuszą :D

    OdpowiedzUsuń
  12. A co z propozycjami Akuratu? Wiadomo już, to chyba też Muza? Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  13. Ja czekam na Zafóna! och cudnie! :)

    OdpowiedzUsuń
  14. Tym razem z ciekawością sięgnę po Murakamiego. Może eseje będą ciekawsze, niż jego powieści...

    OdpowiedzUsuń
  15. Chyba tym razem nic mnie nie zainteresowało :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger