Ostatnie nowości od Frondy w tym roku!
Wydawnictwo Fronda kusi ostatnimi nowościami w tym roku.
„Rotmistrz Pilecki i jego oprawcy” – Tadeusz M. Płużański
Rotmistrz Witold Pilecki był dowódcą ojca Tadeusza Płużańskiego. Razem konspirowali, w tym samym więzieniu znosili tortury komunistycznych oprawców. Tadeusza Płużańskiego wypuszczono po 9 latach (73 dni przesiedział w celi śmierci), do końca swoich dni nazywał dowódcę „świętym polskiego patriotyzmu”.
Pilecki brał udział w najważniejszych dla Polski wydarzeniach. Żołnierz 1920 roku, potem obywatel odbudowujący z gruzów Ojczyznę, dowódca wojny obronnej 1939 roku. Z misją rozpoznania z własnej woli dostał się do Auschwitz - w piekło niemieckiej fabryki śmierci. Jego powstańcza reduta przy placu Starynkiewicza nigdy nie uległa Niemcom.
Nigdy się nie poddał. Nie dał się złamać. Pozostał Niezłomny.
Nigdy się nie poddał. Nie dał się złamać. Pozostał Niezłomny.
- Kto torturował rotmistrza w mokotowskim więzieniu?
- Czy w momencie wyprowadzania na egzekucję, więzień jeszcze żył?
- Dlaczego Pilecki podjął grę z szefem wszystkich ubeków Józefem Różańskim?
- Jakie były dalsze losy brutalnych funkcjonariuszy aparatu przymusu i morderców sądowych?
Publikacja zawiera rozmowy z członkami najbliższej rodziny bohatera, a także zdjęcia i dokumenty z rodzinnych zbiorów.
„Syntetyczny bóg” – Aldous Huxley
Myśl Aldousa Huxleya jest odległa o lata świetlne od umysłowości kogoś, kto zgadza się z chrześcijańską wizją życia i ludzkiego spełnienia. Krytycy stale podkreślali, że huxleyowska wizja jest mrocznym ostrzeżeniem dla świata.
Huxley był żarliwym apostołem przemiany społeczeństwa dzięki środkom halucynogennym. Jeździł z wykładami opowiadając o swoich mistycznych doznaniach towarzyszących zażywaniu LSD i meskaliny. Szukając mistycznego połączenia odrzucił osobowego Boga i zastąpił go bogiem zrodzonym w laboratorium.
Niniejsza książka zawiera nigdy wcześniej niepublikowane teksty Huxleya o jego mistycznych poszukiwaniach, a także inne nieznane polskiemu czytelnikowi eseje traktujące m.in. o twórczości Goi i El Greco.
Kilka słów o najnowszym numerze Frondy Lux od redakcji:
Opisać słowami obrazu Vermeera to trud daremny – zauważyła Wisława Szymborska. Co powiedziałaby o najnowszej Frondzie LUX?
Pewnie by naszą zmanierowaną pudernicę przytkało. Bo sięgamy daleko.
Zastanawiamy się, dlaczego prawica straciła Jana Klatę. Jak to możliwe, że jeden z najbardziej antysalonowych twórców, który z sympatią patrzył w prawą stronę, teraz uznawany jest za forpocztę lewicowego teatru? Żeby nie było tylko o rzeczach złych, prezentujemy twórczość Ady Karczmarczyk, jednej z najbardziej oryginalnych polskich artystek.
Poza tym lecimy w kosmos, bo nowe fantastyczne sztuki prezentują u nas Marek Kochan i Jarosław Jakubowski. Niuchamy też papieża Franciszka, w czym nam pomaga m.in. Paweł Milcarek.
I wreszcie deser: Władysława Bąk, gwiazda Facebooka i Must be the Music w ekskluzywnym wywiadzie dla naszego kwartalnika.
I wreszcie deser: Władysława Bąk, gwiazda Facebooka i Must be the Music w ekskluzywnym wywiadzie dla naszego kwartalnika.
Zainteresował Was jakiś tytuł?
Niestety nie znalazłam nic dla siebie.
OdpowiedzUsuńRaczej nic dla mnie.
OdpowiedzUsuńNie do końca to moje klimaty. :<
OdpowiedzUsuńKsiążka "Syntetyczny bóg" zapowiada się interesująco. A jej okładka jest naprawdę niezwykła :)
OdpowiedzUsuńnic dla mnie;)
OdpowiedzUsuńMam wielką ochotę na książkę „Rotmistrz Pilecki i jego oprawcy” Tadeusz M. Płużański.
OdpowiedzUsuńPozdrawiam i zapraszam do mnie~ Nataliaaa
http://happy1forever.blogspot.com/
Niestety nic dla mnie;)
OdpowiedzUsuńwww.ksiazkohliczka94.blogspot.com
nic mnie tym razem nie zainteresowało.
OdpowiedzUsuńPilecki oczywiście!
OdpowiedzUsuńKsiążka o Pileckim do przeczytania kiedyś, bo niedawno czytałam już jedną publikację o rotmistrzu, a bardzo je przeżywam, więc muszę sobie dawkować.
OdpowiedzUsuń„Rotmistrz Pilecki i jego oprawcy” chętnie bym przeczytała.
OdpowiedzUsuńOglądałam ostatnio film o Pileckim, bardzo ciekawa i za razem dramatyczna postać
OdpowiedzUsuńNiestety nie znalazłam nic dla siebie, jednak pierwszą pozycję mogłabym wykorzystać jako pomysł na prezent urodzinowy dla znajomego, bo lubi tę postać.
OdpowiedzUsuń